Yukarı Çık

Oyun Grubu

2-3 yaş aralığı zor geçen ancak çocuk gelişiminde önemli yeri olan Ben çağını uzmanlar çocuk ergenliği olarak adlandırır, bu dönemde çözülemeyen problemler, ergenlik döneminde büyüyerek ortaya çıkar.

"Ben" çağında oyun grubu hayat kurtarıcı olabilir; çocuk oyun grubunda başka çocuklar ile karşılaştığında "Ben" ve "Ben olmayan" kavramlarını yaşayarak keşfeder; arkadaşlarına hayır demeyi, her istediğini alamamayı, sahip olmayı öğrenir ( paylaşmak için önce sahip olmayı öğrenmek gerekir ) . Çocuk bu deneyimleri zorlanmadan yaşar, yeni deneyimler, hayal kırıklıkları için kolayca risk alır, çünkü anne bu tartışmaların dışında güvenilir bir liman olarak durmaktadır. Böylece çocuk annenin varlığının güvenliği ile yeni arkadaşlar ve deneyimlerin keşfi arasında kendi temposuna göre gidip gelerek yaşadığı deneyimler ile kendi benliğini oturtur.

Oyun Grubu "Ben" çağının hem çocuk hem de anne için daha kolay geçmesini sağlar, yine oyun grubu çok önemli olan anne-çocuk ayrışması için iyi bir başlangıç oluşturur; anaokulu zamanındaki ayrışmayı kolaylaştırır.

Oyun grubunun faydaları:

Oyun grubu'ndaki çocuklar;

Zamanın çoğu yazın bahçede kışın aydınlık sınıflarımızda ve atölyede geçiyor. Çocuklar burada parmak oyunları oynuyor, yap boz ve küp benzeri oyuncaklarla oynuyor, beraberce şarkı söylüyorlar ve dans diyorlar, sosyalleşmek temel amaç. İçinde bir çok malzeme bulunan atölyemizde, çocuklar boyama çalışmaları, kil, alçı, v.s malzemelerle çalışmalar, değişik malzemeler ile birleştirme ve boyama çalışmaları yapıyorlar.

Eğer hava uygun ise bahçeyi kullanıyoruz, çocuklar kaydırak, salıncak, tahteravalli ye öğretmenleri eşliğinde biniyorlar, salıncağımızda sallanılıyorlar, kaydıraktan kayıyorlar, toprak alanda toprakla oynuyorlar